Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pátek u požáru odpadu a střechy rodinného domu v České Bělé

HZS Kraj Vysočina/ Žhavé aktuality/ Z regionů

21.07.2018
pozar6.png
V pátek, 20.7. 2018,  v 12,31 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru odpadu u rodinného domu v obci Česká Bělá na Havlíčkobrodsku.

ViewImage-(1).jpg

hasici-vuz.jpgNa místo události operační důstojník vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Havlíčkově Brodě a Chotěboři společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z České Bělé a Přibyslavi.

Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že hoří pneumatika u rodinného domu. Požár se začal hasic2.jpgšířit i do půdního prostoru domu. Hasičům se podařilo požár velmi rychle lokalizovat a následně zlikvidovat. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil.

ztrataE.jpgMajetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na 2 500 Kč. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 2 miliony korun.

vysetovani.jpgPožár zapříčinila nedbalost.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina