Dálnice D1na Vysočině v obou směrech po dopravní kalamitě jede.

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

18.01.2018 | ilustrační foto
Dálnice D1na Vysočině v obou směrech po dopravní kalamitě jede.

3891110_dalnice-snih-kolaps-nehoda-d1-auto-kamion-v2.jpg
K dnešnímu poledni, 18.1. 2018, byl obnoven provoz na dálnici D1 i ve směru na Prahu. V tuto chvíli jsou na Vysočině v pohybu na Prahu dva jízdní pruhy.

Jedinou vážnou překážkou na dálnici D1 ve směru na Prahu je převrácený kamion na 99. kilometru. Jeho přeložení a vyproštění nutně předpokládá několikahodinové omezení provozu v tomto úseku dálnice. Celá operace vč. sanačních prací je v plánu ještě během dnešního odpoledne a podvečera, okamžitě po odstranění této nebezpečné překážky bude provoz obnoven.

Další omezení provozu v tomto úseku se očekává zítra mezi 7:30 - 14 hodinou, kdy na místě musí být dokončena nezbytná sanační opatření pro zamezení škod na životním prostředí. Dálnice na Prahu bude průjezdná stále alespoň v jednom pruhu. 


PC305728.jpg

Silnice II/348 Štoky, Petrovice, Větrný Jeníkov musela být prozatím uzavřena z důvodu nesjízdnosti. Ze silnice u Nových Domků za Jihlavou na silnici II/602 byl odtažen kamion, který bránil plynulosti dopravy. Nyní krajští silničáři přesouvají více sil na silnice III. třídy, kde se zprovozňují úseky se stojícím tranzitem, který volil nevhodnou objízdnou trasu.


 

Zdroj:

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina