Hasiče opět zaměstnával déšť

15.06.2020 | Kraj Vysočina
Hasiče opět zaměstnával déšť

Tisková zpráva k 13.00 hod - 14. června 2020

Počet výjezdů v souvislosti s počasím překročil tři desítky

Od nedělní desáté hodiny dopoledne zasahovali hasiči na Vysočině u více než třiceti událostí v souvislosti s počasím. Nejčastěji hasiči odčerpávali vodu ze zatopených sklepů objektů. V několika případech odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce událostí řešili hasiči na Žďársku. V obci Počítky voda zatopila sklepy hned několika domů. V současné době je situace na místě stabilizovaná, voda postupně opadá a hasiči dokončují odčerpávání zatopených sklepů.

Tisková zpráva k 11. 00 hod - 14. června 2020

Od desáté do jedenácté hodiny dopoledne zasahovali hasiči na Vysočině v souvislosti s počasím u 11 událostí. Zatím nejčastěji hasiči čerpali vodu ze zatopených sklepů objektů. Nejvíce událostí evidujeme na Žďársku, hasiči zasahovali nebo stále zasahují například v Polničce, Počítkách, Novém Městě na Moravě nebo Radešínské Svratce.

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová - tisková mluvčí

Zdroj: HZS Kraje Vysočina