Hasiči na Vsočině díky silnému větru odstraňovali popadané stromy

HZS Kraj Vysočina/ Žhavé aktuality/ Z regionů

24.10.2018
Hasiči na Vsočině díky silnému větru odstraňovali popadané stromy
a16.png


Předpověď meteorologů se vyplnila a Vysočinu zasáhl v úterý 23.10. 2018  odpoledne silný vítr.
Od úterní, 23.10.2018  patnácté hodiny odpolední do středeční, 24.10. 2018 sedmé hodiny ranní zasahovali hasiči v souvislosti s počasím u více než 20 událostí.

vitr-ilustrace.jpg

Nejčastěji odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejčastěji zasahovali hasiči na Třebíčsku.

vitr44.jpgVe středu 24.10.2018 od sedmé hodiny ranní do deváté hodiny dopolední zasahovali hasiči na Vysočině u dalších 20 událostí v souvislosti s počasím.

a16-(1).pngPočet zásahů tak od včerejšího odpoledne překročil čtyři desítky. V uplynulých dvou hodinách hasiči opět nejčastěji odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu.

a16-(1).pngNejvíce práce měli s odstraňováním stromů hasiči na Žďársku, popadané stromy odklízeli například u Věcova, Radostína nad Oslavou, Jimramova, Herálce nebo Polničky. 

a16-(1).pngV 07.50 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou k ohlášenému pádu stromu na dráty elektrického vedení v ulici Brněnská ve Žďáře nad Sázavou. Hasiči místo události technicky zabezpečili a následně předali přivolanému pracovníkovi energetické společnosti.

a16-(1).pngO deset minut později vyjížděli profesionálních hasiči ze stanice Náměšť nad Oslavou do ulici Habří v Náměšti nad Oslavou, kde bylo nutné provizorně upevnit uvolněnou plechovou střechu.

vystraha2.jpegVšechny události se obešly bez zranění osob.
Výstraha před silným větrem platí do dnešní patnácté hodiny odpolední.
 
Zdroj:
Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina