Hasiči na Vysočině dnes dopoledne vyjížděli k dalším 17 událostem

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

24.02.2017
Hasiči na Vysočině dnes dopoledne vyjížděli k dalším 17 událostem
Dnes 24.února 2017 od osmé do desáté hodiny dopoledne zasahovali hasiči na Vysočině v souvislosti s počasím u dalších 17 událostí. Počet výjezdů se tak od rána vyšplhal téměř na čtyřicet. Opět hasiči nejčastěji odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. V uplynulých dvou hodinách jsme zaznamenali nejvíce událostí na Žďársku a Havlíčkobrodsku.  V obci Stáj na Jihlavsku poškodil padající strom telefonní vedení. V Pravíkově na Pelhřimovsku vítr uvolnil billboard. Zasahující jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kamenice nad Lipou místo události technicky zabezpečila  a billboard demontovala.
Za pomoci motorových pil odstraňovali hasiči stromy z komunikací například u Chotěboře, Rousměrova, Račína, Jemnice, Rokytna nebo u Mirošova.
Všechny události, u kterých jsme v souvislosti s počasím zasahovali, se dosud obešly bez zranění osob.

Petra Musilová
tiskový mluvčí HZS Kraj Vysočina