Hasiči na Vysočině mají plné ruce práce s odstraňováním následků sněžení a větru

HZS Kraj Vysočina/ Žhavé aktuality/ Z regionů

09.01.2019
vitr-znacka.jpg
Od úterý, 8.ledna 2019, sedmé hodiny podvečerní do středy 9.ledna 3019 deváté hodiny dopolední zasahovali hasiči na Vysočině u více než pěti desítek událostí.

technik-zasa.jpg vitr-znacka.jpg nehoda22.png
Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a tvořily překážku silničního provozu. V několika případech byli hasiči povoláni k ohlášeným dopravním nehodám a vozidlům, která ve sněhu uvízla.
nehoda22.png
Po osmé hodině ráno hasiči přijali na tísňové lince 112 oznámení o autobusu, který sjel do příkopu nedaleko Okříšek na Třebíčsku. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třebíč s jeřábem.  Událost se obešla bez zranění osob. Před devátou hodinou dopoledne se podařilo autobus vyprostit.

snih.giftechnik-zasa.jpg
Od středy, 9. ledna 2019 deváté hodiny do jedenácté hodiny dopolední zasahovali hasiči na Vysočině u dalších dvanácti událostí. Počet zásahů od úterní sedmé hodiny podvečerní překročil šest desítek.
V uplynulých hodinách hasiči opět nejčastěji odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily plynulému provozu.

nej.jpgNejvíce událostí zaznamenali hasiči na Žďársku. Popadané stromy odstraňovali například u Svratky nebo Kuklíku.

nehoda22.png
Před desátkou hodinou dopoledne přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla u Panenské Rozsíčky na Jihlavsku.

ViewImage.png

Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třešť. Vůz skončil po nehodě převrácený na střeše mimo komunikaci. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči provedli na havarovaném vozidle protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili. Vůz následně převrátili zpět na kola

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina