Hasiči odstraňovali popadané stromy, vyprošťovali zapadlá vozidla a zasahovali u řady nehod

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

28.04.2017

Od dnešní, páteční páté hodiny ranní, dne 28.dubna 2017, zasahovali hasiči na Vysočině u více než třiceti událostí v souvislosti s počasím. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce popadaných stromů odstraňovali hasiči na Pelhřimovsku a Havlíčkobrodsku. Zásah hasičů byl nutný na Pelhřimovsku například u Černovic, Milotic nebo Zhoře. Na Havlíčkobrodsku odstraňovali hasiči popadané stromy z komunikací u Krásné Hory, Horní Lhotky, Veliké nebo Jedlé. Některé silnice zůstaly kvůli popadaným stromům zcela neprůjezdné.

Z příkopů vyprošťovali hasiči zapadlá auta u Čechova na Třebíčsku nebo Zhoře na Jihlavsku.

V průběhu rána došlo na Vysočině i k pěti dopravním nehodám. Na obchvatu Bohdalova havaroval před půl šestou ráno řidič s osobním vozidlem. Vůz skončil po nehodě převrácený na střeše. Zdravotníci si převzali do péče jednu zraněnou osobu.  Před šestou hodinou ráno zasahovali hasiči u dopravní nehody dvou osobních vozidel a dodávky u Opatova na Jihlavsku. I při této nehodě se zranila jedna osoba.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí  - HZS Kraj Vysočina