Hasiči zasahovali u více než 250 událostí

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

03.07.2019 | Kraj Vysočina
Hasiči zasahovali u více než 250 událostí

Předpověď meteorologů se vyplnila a Vysočinu zasáhla v pondělí odpoledne bouřka doprovázená silným větrem a deštěm. V souvislosti s počasím zasahovali hasiči na Vysočině u více než 250 událostí. 

Informace o prvních popadaných stromech jsme na linkách tísňového volání 112 a 150 začali přijímat po druhé hodině odpoledne a od té chvíle se hasiči prakticky nezastavili až do večerních hodin. V průběhu noci se situace začala v kraji postupně uklidňovat.

Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce událostí řešili hasiči na Žďársku, Pelhřimovsku a Havlíčkobrodsku.

Problémy s popadanými stromy byly také na železnici. Stromy z kolejiště odstraňovali hasiči například v Lípě na Havlíčkobrodsku.  V Přímělkově na Jihlavsku najel do padlého stromu v kolejišti vlak. Událost se obešla bez zranění osob. V České Bělé silný vítr poškodil střechu na domě. Hasiči ji provizorně opravili.

Několikrát v průběhu odpoledne a večera byli hasiči povoláni k čerpání vody ze zatopených sklepů domů a k odstranění stromů, které padly na zaparkovaná osobní vozidla.

Všechny události, u kterých jsme v souvislosti s počasím zasahovali, se obešly bez zranění osob.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí
Zdroj: HZS Kraje Vysočina