Hasiči zasahovali v souvislosti s bouřkou, na Žďársku museli evakuovat dětský tábor

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

15.08.2020 | Kraj Vysočina

Předpověď meteorologů se vyplnila a Vysočinu v pátek odpoledne zasáhly bouřky doprovázené silným větrem a přívalovými srážkami. V souvislosti s počasím hasiči zasahovali u čtyřiceti událostí. Nejčastěji odčerpávali vodu ze zatopených sklepů objektů, pročišťovali ucpané kanalizace a odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a tvořily tak překážku silničního provozu.

Nejvíce událostí řešili hasiči na Žďársku, a to konkrétně v okolí Nového Města na Moravě a Bystřice nad Pernštejnem. V odpoledních hodinách začala stoupat hladina řeky Bystřice. Okamžitě byli zkontaktováni vedoucí všech letních táborů v okolí této řeky. Hasiči neustále prováděli monitoring stavu vody na řece. Po deváté hodině večer bylo rozhodnuto o evakuaci letního tábora v lokalitě u zříceniny hradu Aueršperku. Evakuováno bylo 46 dětí a 6 dospělých osob. Zázemí našli v budově základní školy v Bystřici nad Pernštejnem. Všechny události, u kterých jsme v souvislosti s počasím zasahovali, se obešly bez zranění osob.

Zdroj: HZS Kraje Vysočina
Foto: ilustrační