Hořící kamion uzavřel komunikaci na Slovensko

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

04.06.2019 | Bystřice pod Lopeníkem/Zlínský kraje
Hořící kamion uzavřel komunikaci na Slovensko

(4.6.2019) Dnes krátce před jednou hodinou v noci se převrátil na silnici I/50 u Bystřice pod Lopeníkem ve směru na Bánov kamion do příkopu a začal hořet. Oznamovatel na tísňové lince sdělil, že hoří celá kabina i návěs.

Krajské operační středisko ihned na místo vyslalo tři jednotky, a to ze stanice Uherský Brod, z Bánova a z Bystřice pod Lopeníkem.

Po příjezdu první jednotky k místu požáru byl celý kamion v plamenech. Hasiči ihned začali hasit kamion pomocí dvou C proudů hasební vody s pěnou. V době zásahu hasičů byla komunikace obousměrně uzavřena. Krátce před půl druhou měli hasiči požár pod kontrolou. O hodinu později byl požár kamionu uhašen. Díky tomu mohl být zprůjezdněn jeden jízdní pruh, ve kterém policisté řídili dopravu kyvadlově.

Postupně se jednotky začaly vracet zpět na své stanice. Do ranních hodin na místě zůstali dobrovolní hasiči z Bystřice pod Lopeníkem, kteří dohlíželi na místo požáru.

Hasiči si na místo povolali i záchranáře. Ti prohlédli řidiče kamionu. Ten naštěstí nebyl zraněn a nemusel být převezen do nemocnice.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje