Jihlavští hasiči zasahovali u požáru rodinného domu

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

10.07.2018
Jihlavští hasiči zasahovali u požáru rodinného domu
Dnes 10. července 2018 v 03,39 hod. byl na operační středisko HZS Kraje Vysočina nahlášen požár nízké hasic.jpgbudovy v obci Bílý Kámen. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava a tři jednotky dobrovolných hasičů z Jihlavy, Větrného Jeníkova a Bílého Kamene s technikou 4 x CAS-cisternová automobilní stříkačka a jedním dopravním automobilem.


cc.jpg

Po příjezdu první jednotky bylo průzkumem zjištěno, že požárem jsou zasaženy asi 2/3 rodinného domku s přilehlou garáží. Při hašení bylo majitelem domu zasahujícím hasičům sděleno, že v objektu jsou umístěny dvě PB lahve a svařovací acetylénová souprava.

ccc.jpg

Dále jim majitel sdělil, že se v domě nacházejí zbraně a střelivo. Hasiči zahájili intenzivní hašení v dýchací technice, při hašení použily pěnu pro snížení intenzity hoření. Požár byl uvnitř budovy zastaven před další místností se střelivem, hasiči prováděli ochlazování zdí a podhledu.

cccccc.jpg

Za pomocí termokamery vyhledávali skrytá ohniska požáru a hledali umístění acetylénové soupravy v garáži. Na nalezené svařovací soupravě naměřili teplotu 60o C, hasiči zahájili ochlazování lahve. V objektu domu nalezli hasiči trezor se zbraněmi a střelivem, které uvnitř v průběhu požáru explodovalo a shořelo. Hasiči pokračovali v ochlazování PB lahví a acetylénové soupravy, dohašovali skrytá ohniska požáru. Lokalizace požáru byla provedena během hodiny hašení.

cccc.jpg

Příčina požáru je v šetření, vzniklá majetková škoda byla vyčíslena na částku 5 milionů korun.

 

 

Zdroj:

Jan Horský  tiskový odbor HZS Kraj Vysočina

Foto: HZS Kraj Vysočina