Na Havlíčkobrodsku hořelo v kuchyni rodinného domu, jedna osoba skončila v péči zdravotníků

HZS Kraj Vysočina/ Žhavé aktuality/ Z regionů

25.10.2018
pozarW.png
Škodu v předběžné výši 80 tisíc korun za sebou zanechal středeční požár v kuchyni rodinného domu v obci Chotěměřice. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů.

Hlášení o požáru přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina hasic-aut.jpg24.10.2018  v 18.54 hod. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Ledeč nad Sázavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Hněvkovic, Ledče nad Sázavou a Kožlí.
Požár zasáhl digestoř a část kuchyňské linky. Hasičům se plameny podařilo velmi rychle lokalizovat a následně i zlikvidovat.

zdravi4.jpgV průběhu zásahu se u majitelky domu začaly projevovat zdravotní obtíže. Velitel zásahu na místo povolal zdravotníky, kteří si ženu převzali do péče.

Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 2 miliony korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina