Na Pelhřimovsku shořela v úterý kůlna, plameny poškodily i rodinný dům

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

Na Pelhřimovsku shořela v úterý  kůlna, plameny poškodily i rodinný dům

pozar-dum1.jpg
V úterý, 13.11. 2018, v 12,13 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru kůlny u rodinného domu v Pravíkově na Pelhřimovsku. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kamenice nad Lipou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Kamenice nad Lipou a obce Těmice.

plyn1.jpgZ kůlny hasiči vynesli propanbutanové lahve, kanystr s hořlavinou a několik kusů pneumatik. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů a před jednou hodinou odpoledne se jim podařilo požár lokalizovat. Plameny stihly poškodit i roh rodinného domu.

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 600 tisíc korun. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil.

Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina