Na Vysočině devět jednotek hasičů likvidovalo ráno požár kotelny

HZS Kraj Vysočina/ Žhavé aktuality/ Z regionů

Na Vysočině devět jednotek hasičů likvidovalo ráno požár kotelny
pozar-ohen3.png
Hlášení o požáru kotelny nábytkářské firmy v ulici Mikuláše Středy v Krucemburku přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, 23.10. 2018, v 03,37 hod.

Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Chotěboři a Havlíčkově Brodě společně hasic-aut.jpgs jednotkami sborů dobrovolných hasičů z České Bělé, Havlíčkovy Borové, Krucemburku, Ždírce nad Doubravou, Chotěboře, Libice nad Doubravou a Sobíňova. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Před pátou hodinou ráno se zasahujícím jednotkám hasicR5.jpgpodařilo dostat požár pod kontrolu. Následně velitel zásahu rozhodl o redukci počtu zasahujících jednotek.
V průběhu rána na místě probíhaly dohašovací práce a hasiči z kotelny vyskladňovali piliny, které na volném prostranství dohašovali.

Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně penize1.pngvyčíslena na částku 5 milionů korun.
Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina