Na Žďársku shořela střecha rodinného domu, na místě zasahovalo deset jednotek hasičů

HZS Kraj Vysočina/ Žhavé aktuality/ Z regionů

10.08.2018

Dvě lehce zraněné osoby skončily v péči zdravotníků po požáru střechy rodinného domu v Jabloňově na Žďársku. S plameny na místě bojovalo deset jednotek hasičů. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 900 tisíc korun.

ViewImage-(5)bb-(1).jpg

hasic-aut.jpgHlášení o požáru přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ve čtvrtek 9.8. 2018 v 19,15 hod a na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Žďár nad Sázavou, Bystřice nad Pernštejnem, Velké Meziříčí a Velká Bíteš společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Křižanova, Měřína, Osové Bitýšky, Velké Bíteše, Velkého Meziříčí a obce Dolní Heřmanice.

vv-(1).jpg

V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla střecha rodinného domu v plamenech. Hasiči na lhasicR4.jpgikvidaci požáru nasadili několik vodních proudů a kromě hašení se také zaměřili na ochranu okolních domů. Rozšíření požáru zabránili. Po dvou hodinách intenzivního hašení se jednotkám podařilo dostat požár pod kontrolu.

ViewImage-(7).jpg

Hasiči dále provedli rozebrání požárem zasažených konstrukcí domu a dohasili jednotlivá ohniska hoření. Půdní prostory hasiči vyskladnili.

vysetreni.pngDohled nad požářištěm následně převzala místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.
Požár zapříčinila nedbalost při pálení.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina