Na dálnici hořel návěs kamionu

HZS Kraj Vysočina //Žhavé aktuality/Z regionů

22.04.2023 | D1/ Kraj Vysočina
Na dálnici hořel návěs kamionu

V pátek 21. dubna 2023 v 01:38 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru návěsu kamionu na 120. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Jihlavě, Velkém Meziříčí a Polné.

Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů se smáčedlem, které zvyšuje efektivitu hašení. Dostat plameny pod kontrolu se zasahujícím jednotkám podařilo v 02:46 hod. Provoz na dálnici byl ve směru na Prahu zastaven. Po půl čtvrté ráno byla doprava obnovena levým jízdním pruhem. Úplná likvidace požáru proběhla před čtvrtou hodinou ráno.

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 300 tisíc korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 400 tisíc korun. Požár zapříčinila technická závada na zadním levém kole návěsu.

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

Zdroj: HZS Kraje Vysočina