Nedostatečně uhašené ohniště zapříčinilo požár lesa na Třebíčsku

HZS Kraj Vysočina/ Žhavé aktuality/ Z regionů

Nedostatečně uhašené ohniště zapříčinilo požár lesa na Třebíčsku
pozarohen-les2.jpg

Pět jednotek hasičů zasahovalo v pondělí ,4. března 2019, odpoledne u požáru trávy a lesního porostu v katastru obce Sudice na Třebíčsku.

Hlášení o požáru přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 19,05 hod. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Náměšť nad Oslavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Kralic nad Oslavou, Mohelna, Sudic a VHJ z Náměště nad Oslavou. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

Požár zasáhl plochu přibližně 400 x 100 metrů. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Dostat plameny pod kontrolu se jednotkám podařilo po hodině a půl intenzivního hašení.

Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 50 tisíc korun.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina