Nehoda uzavřela provoz na dálnici D1 více jak na dvě hodiny

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

10.08.2017
Nehoda uzavřela provoz na dálnici D1 více jak na dvě hodiny
Ve středu 9.8. 2017 v 14,45 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě několika vozidel na 160. km dálnice D1 ve směru n a Prahu. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic ve Velkém Meziříčí a Velké Bíteši.
Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že došlo ke střetu dvou kamionů a dodávky. Při nehodě se zranil řidič dodávky. Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněného muže. Na havarovaných vozidlech hasiči provedli protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili. Při nehodě unikly z havarovaných vozidel na komunikaci provozní kapaliny. Hasiči je zlikvidovali speciálním sorbentem.
ViewImage-aspx.jpg

Provoz na dálnici byl po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému zastaven.
Před pátou hodinou odpoledne byly následky dopravní nehody odstraněny a zasahující jednotky hasičů se vrátily zpět na své základny.

h.jpg

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina