Nesprávně uložený popel zapříčinil požár kůlny v Telči

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

23.01.2018
Nesprávně uložený popel zapříčinil požár kůlny v Telči
Škodu v předběžné výši 100 tisíc korun za sebou zanechal požár kůlny, ke kterému vyjížděly dnes, 23.ledna 2018,  v časných ranních hodinách tři jednotky hasičů do Telče. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil.

Hlášení o požáru kůlny u rodinného domu v ulici Na Baště v Telči - Štěpnici přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 03,29 hod. Na místo události operační důstojník vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Telč společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Telče a Mrákotína.

Ještě před příjezdem hasičů na místo události se do hašení požáru pustil majitel nemovitosti společně se svými dvěma syny. Hasiči následně na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů a po pár minutách intenzivního hašení se jim podařilo požár dostat pod kontrolu. Úplná likvidace požáru proběhla před půl pátou hodinou ráno.

s.jpg
Hasiči rozebrali požárem zasažené konstrukce objektu a dohasili jednotlivá ohniska hoření. Požár zapříčinil nesprávně uložený popel do plastové popelnice.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina