Noční bouřka řádila a zaměstnávala i hasiče na Vysočině

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

Noční bouřka řádila a zaměstnávala i hasiče na Vysočině
V souvislosti s počasím zasahovali hasiči v noci ze dne 10.srpna do 11.srpna 2017 na Vysočině u více než 70 událostí. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce práce měli hasiči na Třebíčsku (48 událostí) a na Žďársku (24 událostí). Největšímu náporu událostí museli hasiči čelit od půlnoci do třetí hodiny v noci. S příchodem ranních hodin se situace na Vysočině začala postupně uklidňovat a v průběhu rána řešili hasiči jen ojedinělé případy.

blesk.png
Na Třebíčsku odstraňovali hasiči popadané stromy například u Jinošova, Kramolína, Náměště nad Oslavou, Rouchovan nebo Slavětic. Před půlnocí likvidovaly dvě jednotky hasičů požár stromu v Ratibořicích. Deset minut po půlnoci řešili dobrovolní hasiči z Kralic nad Oslavou pád stromu na osobní automobil  v Kralicích nad Oslavou.

blesk-(1).png
Na Žďársku byl zásah hasičů  u popadaných stromů nutný například u Jimramova, Křižanova, Jindřichova, Heřmanova nebo Blažkova.

Všechny události, u kterých hasiči v souvislosti s počasím zasahovali, se obešly bez zranění osob.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina