Noční bouřka zaměstnala hasiče na Vysočině

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

23.06.2017
Noční bouřka zaměstnala hasiče na Vysočině
Vysočinští hasiči mají za sebou velmi náročnou noc. Od včerejší osmé hodiny večerní, 22.června 2017do dnešní sedmé hodiny ranní, 23.června 2917, zasahovali u více než 160 událostí v souvislosti s bouřkou. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce událostí jsme zaznamenali na Havlíčkobrodsku a Žďársku.  Přímo ve Žďáře nad Sázavou v ulici Bezručova padl před pátou hodinou ráno vzrostlý strom na střechu rodinného domu. Událost se obešla bez zranění osob. Bez zranění se obešla také nehoda, ke kterého došlo před třetí hodinou ráno v Počátkách na Pelhřimovsku. Řidič s osobním vozidlem narazil do padlého stromu. Zasahující hasiči vůz zajistili proti požáru a úniku provozních kapalin a strom z komunikace odstranili.
Na Pelhřimovsku odstraňovali hasiči popadané stromy ze silnic například v ulici Nádražní v Počátkách, u Onšova, Rodinova nebo Černovic.  Celkový počet výjezdů k popadaným stromům se vyšplhal na 18.
Celkem 63krát vyjížděli k odstranění popadaných stromů hasiči na Havlíčkobrodsku. Stromy hasiči odstraňovali například u Chotěboře, Zboží, České Bělé, Modlíkova, Hněvkovic, Jitkova nebo Žebrákova.
Devatenáctkrát vyjížděli odstraňovat popadané stromy hasiči na Jihlavsku. Před třetí hodinou ráno likvidovali jihlavští profesionální hasiči strom, který padl na troleje na Třídě Legionářů v Jihlavě. Popadané stromy hasiči odstraňovali například u Batelova, Dudína, Dolní Cerekve, Třeště nebo Dobroutova.
K devatenácti technickým pomocem byli vysláni hasiči na Třebíčsku. Stromy bránící dopravě odstraňovali hasiči například u Jinošova, Otradic nebo Okříšek.
Padesátkrát vyjížděli hasiči na Žďársku. Stromy ze silnic odklízeli například u Nového Města na Moravě, Netína, Škrdlovic, Křižanova nebo Sulovce.
 
Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina  Foto: HZS Kraj Vysočina