Noční bouřka zasáhla hlavně Pelhřimovsko, hasiči vyjížděli k více než 120 událostem

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

19.08.2017
Noční bouřka zasáhla hlavně Pelhřimovsko, hasiči vyjížděli k více než 120 událostem
Předpověď meteorologů se vyplnila a Vysočinu v noci zasáhly bouřky doprovázené silným větrem. V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím. K převážné většině událostí vyjížděli hasiči na Pelhřimovsku. Nejčastěji jednotky odstraňovaly stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. K prvnímu padlému stromu vyjížděli hasiči před desátou hodinou večer k obci Kejžlice. Od půlnoci až do ranních hodin se potom hasiči prakticky nezastavili. Hlášení o popadaných stromech a větvích přijímali operátoři tísňových linek v časovém rozmezí jen několika minut.
Zásah hasičů byl u popadaných stromů na Pelhřimovsku nutný například u Těmic, Včelničky, Božejova, Jiřic, Dráchova nebo Žirovnice. Na komunikaci u obce Vřesník uvízl mezi dvěma padlými stromy osobní vůz.
Problémy byly i na železnici. Strom z kolejiště hasiči odstraňovali například u Chřenovic na Havlíčkobrodsku.
Po půl druhé v noci vyjížděla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Herálce k ohlášené dopravní nehodě na komunikaci spojující Věž a Rozkoš na Havlíčkobrodsku. Osobní vůz na silnici narazil do padlého stromu.
Všechny události, u kterých hasiči v souvislosti s počasím zasahovali, se obešly bez zranění osob.
 
 
Zdroj:
Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina