Od svíčky vzplála pohovka a další vybavení bytu, škoda se vyšplhala na 60 tisíc korun

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

20.02.2018
V pondělí, 19.února 2018,  v 12,51 hod ohlásilo čidlo EPS požár v jednom z bytů v Domě s pečovatelskou službou v ulici Na Výšině v Havlíčkově Brodě.

Na místo události vyslal operační důstojník Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina jednotku profesionálních hasičů ze stanice v Havlíčkově Brodě společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Havlíčkova Brodu – Mírovky, Havlíčkova Brodu - Perknova a jednotkou HZS SŽDC Havlíčkův Brod.

Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že došlo k požáru v bytě ve 3. patře objektu. V době vzniku požáru nebyl nikdo uvnitř bytu. Hasičům se podařilo požár pohovky a dalšího vybavení bytu velmi rychle uhasit. Kvůli požáru nemuseli hasiči z domu nikoho evakuovat.
_vyr_4260418-bl.jpg
Požárem vznikla majetková škoda v předběžné výši 60 tisíc korun. Požár vznikl od svíčky, kterou uživatelka bytu nechala zapálenou a z bytu odešla.

Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 3 miliony korun.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina