Orkán Sabine už zaměstnává i hasiče na Vysočině

10.02.2020 | Kraj Vysočina
Orkán Sabine už zaměstnává i hasiče na Vysočině

Aktualizace textu k 10.00 hod

Počet výjezdů vysočinských hasičů v souvislosti s orkánem Sabine neustále roste. V uplynulé hodině vyjížděli hasiči k více než čtyřem desítkám událostí. Počet zásahů tak od šesté hodiny ráno přesáhl šest desítek. V rozmezí od deváté do desáté hodiny dopoledne zasahovali hasiči nejčastěji na Jihlavsku, nejvíce je zaměstnávaly padlé stromy na komunikacích. Zásah hasičů byl nutný například v Kostelní Myslové, Jestřebí, Nové Říši nebo v Puklicích. V Rohozné uvolnil vítr střešní krytinu na rodinném domě. K podobné události vyjížděli také hasiči v Moravských Budějovicích, kde silný vítr poškodil střechu domu v ulici Čechova.

Text k 09.00 hod 10. února 2020

Od šesté hodiny ráno do deváté hodiny dopoledne zasahovali hasiči na Vysočině u dvou desítek událostí v souvislosti s počasím. Nejčastěji hasiči vyjíždějí k odstranění stromů a větví, které padly na komunikace a brání tak plynulému provozu na komunikacích. V areálu pelhřimovské nemocnice padl strom na zaparkovaný osobní vůz, v Novém Rychnově strhl vítr sloup elektrického vedení. Zatím nejvíce událostí v kraji řeší právě hasiči na Pelhřimovsku.

Zdroj: kpt. Ing. Bc. Petra Musilová - tisková mluvčí