Plameny za sebou zanechaly škodu 3,5 milionu

HZS Kraj Vysočina //Žhavé aktuality/Z regionů

06.04.2023 | Rudolce/ Kraj Vysočina
Plameny za sebou zanechaly škodu 3,5 milionu

5.4.2023 Škodu v předběžné výši 3,5 milionu korun za sebou zanechal středeční dopolední požáru dílny u rodinného domu v Rudolci na Žďársku.

Hlášení o požáru přijala operátorka tísňové linky HZS Kraje Vysočina před jedenáctou hodinou dopoledne. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic ve Žďáře nad Sázavou a Polné společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Bohdalova, Rudolce, Zhoře, Nového Veselí, Radostína nad Oslavou a Ostrova nad Oslavou. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

Plameny zasáhly téměř celou dílnu. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Dostat plameny pod kontrolu se zasahujícím jednotkám podařilo po půl jedné odpoledne. Po provedené lokalizaci rozhodl velitel zásahu o redukci počtu zasahujících jednotek. Hasiči dále rozebrali požárem zasažené konstrukce dílny a dohasili jednotlivá ohniska hoření. Úplná likvidace požáru proběhla po druhé hodině odpoledne.

Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Příčina vzniku požáru zůstává nadále v šetření.

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová - tisková mluvčí

Zdroj: HZS Kraje Vysočina