Popadané stromy, uvolněné plechy. Hasiči na Vysočině mají za sebou náročnou noc.

HZS Kraj Vysočina/ Žhavé aktuality/ Z regionů

30.10.2018
vitr3.jpg

Předpověď meteorologů se vyplnila a Vysočinu zasáhl silný vítr. Od pondělního, 29.10. 2018  podvečera do úterní, 30.10. 2018 ,  páté hodiny ranní zasahovali hasiči na Vysočině u více než 130 událostí v souvislosti s počasím.

nej.jpgNejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu.

hasicZ.jpgDo Věže na Havlíčkobrodsku byli hasiči před půlnocí přivoláni k utržené střeše rodinného domu. Část střechy skončila na vozovce. Z vozovky střechu hasiči odklidili a místo události technicky zabezpečili.

hasicZ.jpgObdobný případ řešili také hasiči v ulici Znojemská v Jihlavě. I tady silný vítr poškodil střechu na domě.
Všechny události, u kterých hasiči v souvislosti s počasím zasahovali, se obešly bez zranění osob.

vystraha2.jpegVýstraha meteorologů před silným větrem (vysoký stupeň nebezpečí) platí pro Vysočinu do dnešního , 30.10. 2018 odpoledne.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina