Požár ocelokolny v Dlouhé Brtnice za sebou zanechal škodu 2,8 milionu korun

HZS Kraj Vysočina //Žhavé aktuality/Z regionů

23.03.2022 | Kraj Vysočina
Požár ocelokolny v Dlouhé Brtnice za sebou zanechal škodu 2,8 milionu korun

V úterý 22. března 2022 po jedenácté hodině dopoledne vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Telči a Třešti společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Dlouhé Brtnice, Nové Říše, Staré Říše, Stonařova, Kněžic, Předína, Opatova a Želetavy k ohlášenému požáru ocelokolny s uskladněnou slámou a obilím v Dlouhé Brtnici. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Lokalizovat požár se zasahujícím jednotkám podařilo po pár desítkách minut intenzivního hašení. Úplná likvidace požáru proběhla po jedné hodině odpoledne. Následně si dohled nad požářištěm převzala jednotka sboru dobrovolných hasičů z Dlouhé Brtnice.

Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

Zdroj: HZS Kraje Vysočina