Požár restaurace v Novém Veselí za sebou zanechal škodu 2,5 milionu korun

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

04.12.2020 | Nové Veselí/ Kraj Vysočina
Požár restaurace v Novém Veselí za sebou zanechal škodu 2,5 milionu korun
Šest jednotek hasičů zasahovalo v pátek 4. prosince 2020 u požáru restaurace v Novém Veselí v ulici Na Městečku. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 2,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Hlášení o požáru přijali hasiči na lince tísňového volání v 0:23 hod. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Bohdalova, Nového Veselí, Žďáru nad Sázavou – Zámku, Ostrova nad Oslavou a Radostína nad Oslavou. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

V době příjezdu hasičů na místo události byla střecha restaurace v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Dostat požár pod kontrolu se zasahujícím jednotkám podařilo po půl třetí ráno. Hasiči následně rozebrali požárem zasažené konstrukce objektu a dohasili jednotlivá ohniska hoření.

Dohled nad požářištěm si převzala jednotka sboru dobrovolných hasičů z Nového Veselí.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí
Zdroj: HZS Kraje Vysočina