REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Požár truhlárny v Humpolci

Ve středu 11. 7. 2018 byla jednotka profesionálních hasičů z PS Humpolec vyslána operačním střediskem HZS KV k požáru truhlářské...

12.07.2018
REKLAMA
REKLAMA

Ve středu 11. 7. 2018 byla jednotka profesionálních hasičů z PS Humpolec vyslána operačním střediskem HZS KV k požáru truhlářské dílny v Humpolci. Následně operační středisko vyhlásilo poplach pro jednotky dobrovolných hasičů Kejžlice a Humpolec.

df.jpg

Provedeným průzkumem bylo zjištěno silné zakouření prostoru truhlářské dílny a následně bylo objeveno ohnisko požáru, hořící a doutnající dřevěné deky u dřevoobráběcího stroje. Hasiči provedli uhašení ohniska požáru pomocí jednoho C proudu a vysokotlakého proudu. Při zásahu byla nasazena na odvětrání objektu přetlaková ventilace. Po závěrečném průzkumu byl objekt předán majiteli.

penize-skody.jpgPříčina požáru v šetření. Předběžná škoda byla stanovena na 800 000,- Kč, uchráněné hodnoty 4,5 mil. Bez zranění.



Dnes 12.července 2018 v 01,41 hod. byl na tísňovou linku operačního střediska HZS Kraje Vysočina nahlášen požár truhlárny v Humpolci. Na místo události vyslalo operační středisku jednotky profesionálních hasičů ze stanice Humpolec a Pelhřimov a dále povolalo jednotky dobrovolných hasičů obcí Kejžlice, Herálec, Želiv, Dolní Město a Humpolec s technikou 9 x cisternová automobilní stříkačka-CAS a jedním dopravním automobilem. V průběhu hašení byla povolána výšková technika-automobilní žebřík AZ 30.

fgh-(1).jpg

Po příjezdu první jednotky ze stanice Humpolec bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár truhlářské dílny. Byl nasazen 1 C proud na zastavení šíření požáru. Po příjezdu dalších jednotek byl počet nasazených proudů rozšířena na 6. Po necelých dvou hodinách intenzivního hašení dostali hasiči požár pod kontrolu a v 03:26 hod byla provedena lokalizace požáru. Hasiči zasahovali v dýchací technice a za pomoci výškové techniky prováděli hašení střechy truhlárny, která byla zasažena požárem na rozloze cca 120 m2. Po provedené lokalizaci hasiči dohašují postupně jednotlivá ohniska požáru.  

penize-skody.jpgPříčina požáru v šetření. Předběžná škoda byla stanovena na 15 000 000,- Kč, uchráněné hodnoty 3 000 000,- Kč. Bez zranění.

Zdroj:
Jan Horský – tiskové středisko  HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina 
 
 

FOTOGALERIE

 
 
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku: Redakce hasiči.cz
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
19.11.2025 Týmová spolupráce IZS zachránila život vážně zraněnému řidiči U vážné nehody v Ostravě zasahovaly složky IZS. Díky koordinaci záchranářů a hasičů byl vážně zraněný řidič rychle stabilizován a transportován do nemocnice. Zobrazit článek
Z regionu
19.11.2025 Požár střechy hospodářského objektu ohrožoval okolní domy Hasiči zasahovali u požáru střechy hospodářského objektu v Soběslavi. Podařilo se zabránit šíření ohně na okolní domy, nikdo nebyl zraněn. Zobrazit článek
Z regionu
19.11.2025 Osobní vůz skončil na střeše mimo silnici. Řidič byl vyproštěn s vážnými zraněními Ráno došlo k převrácení osobního auta mimo silnici v Zábřehu. Řidiče hasiči vyprostili hydraulickými nástroji, zraněný byl předán záchranářům. Zobrazit článek
Z regionu
19.11.2025 Hasiči zasahují u ohniska ptačí chřipky v Blatné V Blatné zasahují hasiči u chovu kachen, kde byla potvrzena vysoce patogenní ptačí chřipka H5N1. Likvidace ohniska pokračuje i další dny. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru