Požár v Janovicích za sebou zanechal škodu pět milionů korun

HZS Kraj Vysočina //Žhavé aktuality/Z regionů

23.03.2022 | Janovice/ Kraj Vysočina
Požár v Janovicích za sebou zanechal škodu pět milionů korun

V úterý 22. března 2022 po půl desáté dopoledne přijala operátorka tísňové linky Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o rozsáhlém požáru v zemědělském družstvu v Janovicích na Jihlavsku. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanice Jihlava a Polná společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Polné, Přibyslavi, Kamenice, Zhoře, Záborné, Janovic, Bohdalova, Měřína, Ostrova nad Oslavou a Radostína nad Oslavou. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

Z hořící stáje hasiči společně s pracovníky zemědělského družstva vyváděli býky. Celkem bylo ze stáje vyvedeno 179 býků. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Dostat požár pod kontrolu se zasahujícím jednotkám podařilo před půl dvanáctou dopoledne. Úplná likvidace požáru proběhla o hodinu a půl později.

Při zásahu se zranili dva hasiči a jedna zaměstnankyně družstva. Všichni tři zranění skončili v péči zdravotníků.

Požárem vznikla škoda v předběžné výši 5 milionů korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

Zdroj: HZS Kraje Vysočina