Přehled zásahů hasičů 13/14 února 2017

14.02.2017
Přehled zásahů hasičů 13/14 února 2017

Pelhřimovsko od 07,00 hod dne 13. února do 07,00 hod dne 14. února 2017

V 09,07 hod provedla jednotka profesionálních hasičů z Kamenice nad Lipou tlakování kanalizace v obci Benešov.
V 09,22 hod vyprostila jednotka profesionálních hasičů z Kamenice nad Lipou uvízlou dodávku na komunikaci u obce Pravíkov.
V 12,31 hod pelhřimovští profesionální hasiči dovezli vodu do vodojemu v obci Metánov.
V 17,12 hod otevřeli profesionální hasiči ze stanice v Kamenici nad Lipou byt v obci Mnich.
V 21,17 hod vyprostila jednotka sboru dobrovolných hasičů z Počátek zapadlý osobní vůz na komunikaci spojující Počátky a Jihlávku.

Havlíčkobrodsko od 07,00 hod dne 13. února do 07,00 hod dne 14. února 2017

V 07,11 hod odstranili havlíčkobrodští profesionální hasiči sněhové převisy z budovy na ulici B. Kobzinové v Havlíčkově Brodě.
V 07,42 hod zasahovali havlíčkobrodští profesionální hasiči u dopravní nehody osobního vozidla a dodávky na ulici Na Písku v Havlíčkově Brodě. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči havarovaná vozidla a místo nehody technicky zabezpečili.
V 07,59 hod zasahovali havlíčkobrodští profesionální hasiči u nárazu osobního vozidla do sloupu na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě. Nehoda se obešla bez zranění osob. Při nehodě unikly provozní kapaliny. Hasiči je zlikvidovali speciálním sorbentem.
V 08,02 hod otevřela jednotka profesionálních hasičů ze Světlé nad Sázavou dveře bytu na ulici Sázavská ve Světlé nad Sázavou.
V 10,40 hod zasahovali havlíčkobrodští profesionální hasiči u požáru odpadu v kontejneru v obci Stříbrný Dvůr. Požár hasiči uhasili vysokotlakým vodním proudem. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Požárem škoda nevznikla. Požár zapříčinila  nedbalost při kouření či ukládání odpadu s nedopalky.
V 15,01 hod otevřeli havlíčkobrodští profesionální hasiči dveře domu na ulici Na Spravedlnosti v Havlíčkově Brodě.
V 15,38 hod odstranili ledečští profesionální hasiči ledové převisy z budovy na Husově náměstí v Ledči nad Sázavou.

Jihlavsko od 07,00 hod dne 13. února do 07,00 hod dne 14. února 2017

V 09,12 hod zasahovali jihlavští profesionální hasiči u požáru osobního vozidla v Jihlavě, místní části Horní Kosov. Požár hasiči zlikvidovali vysokotlakým vodním proudem. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Majiteli vozidla vznikla požárem škoda v předběžné výši 50 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.
V 12,18 hod otevřeli polenští profesionální hasiči, na základě žádosti zdravotníků, byt v obci Stáj.

Třebíčsko od 07,00 hod dne 13. února do 07,00 hod dne 14. února 2017

V 09,44 hod pročistila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Moravské Budějovice ucpanou kanalizaci na ulici Čechova v Moravských Budějovicích.
V 11,54 hod otevřeli třebíčští profesionální hasiči byt na ulici Zahraničního odboje v Třebíči, místní části Borovina.
V 19,13 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů z Třebíče společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Budišova k ohlášenému kouři ve sklepě rodinného domu v obci Budišov.  K zakouření prostor sklepa došlo po tahových problémech kotle v kotelně. Hasiči sklep odvětrali a ucpaný kouřovod pročistili.

Žďársko od  07,00 hod dne 13. února do 07,00 hod dne 14. února 2017

V 15,28 hod odstranila jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Bystřici nad Pernštejnem rampouchy ze střechy mateřské školky na ulici Zahradní v Bystřici nad Pernštejnem.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová
HZS Kraj Vysočina