Přehled zásahů hasičů Kraje Vysočina

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

24.01.2018
Přehled zásahů hasičů Kraje Vysočina

Hasiči v Kraji Vysočina zasahovali od 7,00 hod dne 23.ledna  2018 do 7,00 hod dne 24.ledna 2018

Třebíčsko

V 08,20 hod zasahovala jednotka profesionálních hasičů u dopravní nehody osobního vozidla a autobusu – viz Hasiči.cz/Žhavé aktuality/Z regionů/Kraj Vysočina/.V Třebíči se střetl autobus s osobním vozidlem, hasiči likvidovali uniklé provozní kapaliny

V 10,55 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Náměšť nad Oslavou otevření garáže v ulici Nad Splavem v Náměšti nad Oslavou.

V 12,18 hod ohlásilo čidlo EPS požár ve společnosti sídlící v Šašovicích. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů z Moravských Budějovic společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Lesonic, Želetavy a Želetavy – Horky. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach.

V 12,46 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Moravské Budějovice vytažení kamionu z příkopu na komunikaci u Martínkova.

V 17,00 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Moravské Budějovice otevření dveří bytu v ulici Janáčkova v Moravských Budějovicích.

Žďársko

V 14,36 hod provedla jednotka ze stanice Velká Bíteš vyproštění dodávky, která uvízla na komunikaci v ulici Za Hradem ve Velké Bíteši.

V 22,02 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice ve Žďáře nad Sázavou k ohlášené dopravní nehodě osobního vozidla na komunikaci u Světnova. Při nehodě se zranila jedna osoba a skončila v péči zdravotníků. Hasiči provedli na havarovaném vozidle protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.

Jihlavsko

V 09,49 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Telč otevření dveří u rodinného domu v ulici Na Dlážkách v Telči.

V 13,05 hod provedla jednotka profesionálních hasičů z Jihlavy otevření garáže v ulici Kalvárie v Jihlavě.

V 17,39 hod vyprostila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava uvízlý kamion v Hybrálci.

V 19,28 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru filtru v hale ve společnosti sídlící v ulici Na Hranici v Jihlavě. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů z Jihlavy společně s jednotkou podnikových hasičů společnosti Kronospan. Hasiči požár zlikvidovali a technologii propláchli. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření.

V 00,12 hod zasahovali hasiči v rodinném domě v Batelově. Pár minut po půlnoci požádali zdravotníci hasiče o pomoc v rodinném domě v ulici Rácovská v Batelově na Jihlavsku. Na místo události vyslal operační důstojník krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina jednotku profesionálních hasičů z Třeště. Oxidem uhelnatým se přiotrávil manželský pár a dítě. Všichni skončili v péči zdravotníků, kteří je po nezbytném ošetření na místě události převezli sanitními vozy k dalšímu ošetření do nemocnice.Hasiči provedli v domě kontrolní měření a dům odvětrali. K úniku oxidu uhelnatého došlo z plynového kotle.

V 02,01 hod pomohli jihlavští profesionální hasiči zpět na lůžko nemohoucí osobě, která upadla v bytě v domě na Královském Vršku v Jihlavě.

Havlíčkobrodsko

V 09,05 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Chotěboř otevření dveří bytu v domě v ulici Krále Jana v Chotěboři.

V 06,30 hod vyprostila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Světlá nad Sázavou hříbě z bazénku  u hospodářské usedlosti v ulici V Polích ve Světlé nad Sázavou. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Světlé nad Sázavou. Hříbě bylo v bazénku v hloubce přibližně půl metru. Hasičům se podařilo hříbě vyprostit během několika minut. Nezraněné bylo předáno majiteli.

Pelhřimovsko

V 09,03 hod zasahovali hasiči u dopravní nehody osobního vozidla u Želiva – viz Hasiči.cz/Žhavé aktuality/Z regionů/Kraj Vysočina/U Želiva havaroval řidič s osobním vozidlem

V 19,40 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů z Pacova vyprostit dodávku, která uvízla na louce vedle hlavní silnice u Obrataně.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina