Přehled zásahů hasičů Kraje Vysočina

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

25.01.2018
Přehled zásahů hasičů Kraje Vysočina

Hasiči v Kraji Vysočina zasahovali od 7,00 hod dne 24.ledna  2018 do 7,00 hod dne 25.ledna 2018

Žďársko

V 09,42 hod vyprostila jednotka profesionálních hasičů ze stanice ve Žďáře nad Sázavou kamion, který uvízl na komunikaci u Hlinného.

V 12,36 hod odstranila jednotka sboru dobrovolných hasičů z Bobrové rampouchy z obecní budovy.

V 14,22 hod vyprostila jednotka sboru dobrovolných hasičů z Nového Města na Moravě osobní vůz, který zapadl u Rokytna.

V 15,23 hod provedla jednotka sboru dobrovolných hasičů z Krásného čerpání vody v obci.

Třebíčsko

Hasiči nezasahovali u žádné mimořádné události.

Jihlavsko

V 11,38 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů z Jihlavy k ohlášené dopravní nehodě dvou osobních vozidel na komunikaci v Třídě Legionářů v Jihlavě. Při nehodě se zranila jedna osoba a skončila v péči zdravotníků. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.

Havlíčkobrodsko

V 11,52 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Chotěboř společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů ze Ždírce nad Doubravou k ohlášené dopravní nehodě dvou osobních vozidel na komunikaci u Jitkova. Při nehodě se zranili dva lidé a skončili v péči zdravotníků. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.

V 21,20 hod zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod u dopravní nehody osobního vozidla v ulici Nádražní v Havlíčkově Brodě. Nehoda se obešla bez zranění osob. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči únik zlikvidovali speciálním sorbentem.

V 23,17 hod ohlásilo čidlo EPS požár v objektu společnosti sídlící v ulici Žďárská ve Ždírci nad Doubravou. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Chotěboř společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Krucemburku a Ždírce nad Doubravou. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach.

Pelhřimovsko

V 10,03 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pelhřimov otevření dveří rodinného domu ve Starém Pelhřimově.

V 16,32 hod provedla jednotka sboru dobrovolných hasičů z Nového Rychnova tlakování kanalizace v obci.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina