Přehled zásahů hasičů Kraje Vysočina

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

30.05.2018
Přehled zásahů hasičů Kraje Vysočina

Hasiči v Kraji Vysočina zasahovali od 7,00 hod dne 29.května  2018 do 7,00 hod dne 30.května 2018

Jihlavsko
cas1.png
V 08,28 hod odstranila jednotka profesionálních hasičů z Polné dva nebezpečně nakloněné stromy v ulici Luční v Dobroníně.
cas1.png
V 13,04 hod odstranila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava strom, který padl na dům v ulici Jiřího z Poděbrad v Jihlavě.
cas1.png
V 14,31 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Telč pročištění technologie bioplynové stanice.
cas1.png
V 16,12 hod vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Telč a Dačice společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Dačic, Telče a Radkova k ohlášenému požáru lesa na ploše přibližně 10x60 m v katastru obce Radkov. Požárem vznikla majetková škoda v předběžné výši 80 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Havlíčkobrodsko
cas1.png
V 10,34 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod k úniku škrobové vody do potoka Žabinec v ulici Švermova v Havlíčkově Brodě.  Uniklá látka byla zdravotně nezávadná. Po konzultaci se zástupcem odboru životního prostředí jednotka dále nezasahovala.
cas1.png
V 16,27 hod odstranila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod nebezpečně nakloněnou větev nad vozovkou u obce Radostín.
cas1.png
V 18,21 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod odstranění obtížného hmyzu v obci Mendlova Ves.
cas1.png
V 21,52 hod odstranila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Světlá nad Sázavou olejovou skvrnu po technické závadě osobního automobilu v obci Rozkoš.
cas1.png
V 06,31 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Ledeč nad Sázavou otevření dveří bytu v domě v ulici Družstevní v Ledči nad Sázavou.

Pelhřimovsko
cas1.png
V 09,24 hod asistovala jednotka sboru dobrovolných hasičů z Kejžlice při opravě vodojemu v obci.
cas1.png
V 10,45 hod odstranila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kamenice nad Lipou spadlé větve z vozovky u obce Nová Ves.
cas1.png
V 12,08 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pelhřimov společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Onšova k požáru, který ohlásilo čidlo EPS v objektu Domova důchodců v Onšově. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach.
cas1.png
V 18,41 hod provedla jednotka sboru dobrovolných hasičů z Humpolce proplach kanalizace v ulici Pelhřimovská v Humpolci.
cas1.png
V 19,01 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Humpolec společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Hořic, Košetic a Senožat k požáru vzrostlého lesa v katastru obce Senožaty. Požár na ploše přibližně 50x50 m hasiči uhasili pomocí dvou vodních proudů. Požár se obešel bez zranění a beze škody.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina