Přehled zásahů hasičů Kraje Vysočina 13.7. – 14.7. 2017

Přehled zásahů hasičů Kraje Vysočina 13.7. – 14.7. 2017

predel.jpg
Žďársko od 07,00 hod. dne 13. července do 07,00 hod. dne 14. července

V 14,17 hod. vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bystřice nad Perštejnem k dopravní nehodě OA do obce Písečné. Jednotka provedla zajištění místa nehody proti požáru, provedla likvidaci uniklých provozních kapalin. Bez zranění.

V 14,35 hod. zasahovala jednotka žďárských profesionálních hasičů ve spolupráci s jednotkou dobrovolných hasičů Nové Město na Moravě u dopravní nehody NA za obcí Svratka směrem na Nové Město na Moravě. Jednotky provedly likvidaci PHM, zajistily místo nehody proti požáru. Při nehodě byla zraněna jedna osoba.

V 17,26 hod. vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí k dopravní nehodě OA a NA na D1 139 km směr Brno. Jednotka provedla zajištění místa nehody, vozidla odstranila mimo komunikaci a provedla úklid vozovky. Při nehodě byla zraněna jedna osoba.

V 22,34 hod. spolupracovaly jednotky dobrovolných hasičů Křižanov, Dolní Libochová, Heřmanov, Horní Libochová, Pikárec, Nová Ves s PČR při vyhledávaní nezvěstné osoby u obce Dolní Libochová. V 02,39 bylo pátrání přerušeno.

V 23,43 otevřeli profesionální hasiči ze stanice Velké Meziříčí byt v obci Moravec.

predel-(1).jpg

Třebíčsko od 07,00 hod. dne 13. července do 07,00 hod. dne 14. července

V 09,44 hod. vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třebíč k dopravní nehodě OA za obcí Okříšky směrem na Brtnici. Jednotka zajistila místo nehody proti požáru. Zlikvidovala únik provozních kapalin pomocí sorbentu. Odtáhla vozidlo z důvodu zprůjezdnění komunikace. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby.

V 14,39 hod. otevřeli profesionální hasiči ze stanice Náměšť nad Oslavou byt na ulici Nad Příhořím v Náměšti.

predel-(2).jpg
Pelhřimovsko od 07,00 hod. dne 13. července do 07,00 hod. dne 14. července

V 15,140 hod. provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pelhřimov ve spolupráci s jednotkou dobrovolných hasičů Nová Cerekev

odstranění stromu, který spadl na dům v obci Proseč-Obořiště. Jednotky provedly odřezání větví stromu a zajištění poškozené střechy.

V 17,07 hod. vyjela jednotka profesionálních hasičů k dopravní nehodě 2 OA. Jednotka provedla zajištění místa nehody a úklid vozovky. Nehoda bez zranění.

V 18,16 hod. zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Humpolec u dopravní nehody v obci Komorovice. Jednotka provedla zajištění místa nehody. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob.

V 02,57 hod. pomohli pacovští profesionální hasiči ZZS s transportem pacienta.

predel-(3).jpg
Jihlavsko od 07,00 hod. dne 13. července do 07,00 hod. dne 14. července

V 14,12 hod. zlikvidovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Telč požár v motorovém prostoru OA v ulici Myslibořská. Škoda 50 000,- Kč, uchráněné hodnoty 50 000,- Kč. Příčina vzniku požáru je technická závada.

V 17,53 hod. odstranila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třešť spadlý strom v obci Třeštice.

V 06,42 hod. vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třešť a dvě jednotky dobrovolných hasičů z Batelova a Stonařova k ohlášenému požáru ve slévárně. Provedeným průzkumem bylo zjištěno že se jedná o povolené pálení.

predel-(4).jpg
Havlíčkobrodsko od 07,00 hod. dne 13. července do 07,00 hod. dne 14. července

V 10,13 hod. odstranila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod spadlý strom za obcí Vysoká směrem na Šlapanov.

V 10,42 hod. otevřeli profesionální hasiči ze stanice Chotěboř byt na ulici Luční v Chotěboři.

V 13,25 hod. otevřeli profesionální hasiči ze stanice Chotěboř byt na ulici Legií v Chotěboři.

V 18,31 hod. zlikvidovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod na ulici Mírová požár plastů, který vznikl při opalování kabelů. Beze škody.

V 19,54 hod. odstranili profesionální hasiči ze stanici Havlíčkův Brod obtížný hmyz v obci Česká Bělá.

V 06,18 hod. zlikvidovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod na ulici Reynkova požár komunálního odpadu.

Jan Horský tiskový odbor HZS Kraj Vysočina

Foto: HZS Kraj Vysočina