Přehled zásahů hasičů v Kraji Vysočina

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

Přehled zásahů hasičů v Kraji Vysočina

Hasiči v Kraji Vysočina zasahovali od 7,00 hod dne 11.ledna  2018 do 7,00 hod dne 12.ledna 2018

Žďársko

V 07,33 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bystřice nad Pernštejnem otevření dveří bytu v domě v ulici Okružní v Bystřici nad Pernštejnem. Uvnitř bytu hasiči nalezli zraněnou osobu, kterou předali do péče zdravotníkům.

V 10,46 hod vyslal operační důstojník krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina jednotku profesionálních hasičů ze stanice ve Žďáře nad Sázavou k ohlášenému pádu stromu na muže v lese v katastru obce Radostín nad Oslavou. Muže se podařilo vyprostit ještě před příjezdem hasičů na místo události. Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněného a s jeho transportem do sanitního vozu.

V 14,59 hod pomohla jednotka sboru dobrovolných hasičů z Nového Města na Moravě zdravotníkům s transportem pacienta z bytu v ulici Wolkerova v Novém Městě na Moravě.

V 18,00 hod vyprostila jednotka profesionálních hasičů ze stanice ve Žďáře nad Sázavou vůz, který zapadl na komunikaci u Světnova.

Třebíčsko

V 11,48 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třebíč otevření dveří bytu v domě v ulici C. Boudy v Třebíči.

V 16,29 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě dvou osobních vozidel a traktoru na komunikaci u Jinošova. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Náměšti nad Oslavou a ve Velké Bíteši. Střet se obešel bez zranění osob. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.

Jihlavsko

V 14,29 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla na komunikaci u obce Příseka. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava. Při nehodě se zranila jedna osoba a skončila v péči zdravotníků. Hasiči provedli na havarovaném vozidle protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.

V 17,04 hod provedli polenští profesionální hasiči na základě žádosti zdravotníků kontrolní měření oxidu uhelnatého ve společnosti sídlící v ulici Zahradní v Polné. Provedeným měřením byla zjištěna nízká koncentrace plynu a byla nařízena revize topení.

V 18,21 hod provedla jednotka profesionálních hasičů z Třeště odstranění stromu, který padl na komunikaci u Stonařova.

Havlíčkobrodsko

V 09,55 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod odčerpat vodu ze sklepů domů v ulici Na Spravedlnosti v Havlíčkově Brodě. K zatopení sklepů došlo po nehodě na vodovodním řádu.

V 10,20 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod otevření dveří bytu v ulici Svatovojtěšská v Havlíčkově Brodě.

V 13,00 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Chotěboř provizorně opravit střechu na domě v obci Bílek.

V 05,45 hod odstranila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Chotěboř strom, který padl na komunikaci u obce Blatnice.

Pelhřimovsko

V 10,17 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kamenice nad Lipou společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Počátek otevření dveří bytu v ulici Rudé armády v Počátkách.

V 14,11 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pelhřimov na pomoc cyklistce sražené vozidlem v ulici Strachovská v Pelhřimově. Hasiči zraněné ženě poskytli předlékařskou první pomoc.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina