Přehled zásahů hasičů v Kraji Vysočina

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

31.01.2018
Přehled zásahů hasičů v Kraji Vysočina

Hasiči v Kraji Vysočina zasahovali od 7,00 hod dne 30.ledna  2018 do 7,00 hod dne 31.ledna 2018

Žďársko

V 09,04 hod pomohli profesionální hasiči ze stanice ve Velkém Meziříčí zdravotníkům s transportem pacienta v Kozlově.

V 14,56 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou čerpání vody ze sklepa v ulici Jungmannova ve Žďáře nad Sázavou.

V 16,36 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru odpadu u kotle v domě v obci Počítky. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Počítek, Polničky a Žďáru nad Sázavou – Zámku. Požár se obešel bez zranění. Majiteli vznikla požárem škoda v předběžné výši 150 tisíc korun.

V 18,55 hod provedla jednotka sboru dobrovolných hasičů z Nového Města na Moravě čerpání vody v ulici Drobného v Novém Městě na Moravě.

Třebíčsko

V 21,32 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Moravské Budějovice společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů ze Zvěrkovic k ohlášenému požáru sazí v komíně v domě ve Zvěrkovicích. Požár se obešel bez zranění a beze škody.

Jihlavsko

V 10,53 hod pomohli polenští profesionální hasiči zdravotníkům s transportem zraněné osoby do sanitního vozidla v obci Stáj.

Havlíčkobrodsko

V 13,24 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod odstranění stromu, které padl na silnici v ulici Údolní v Havlíčkově Brodě.

V 02,37 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Chotěboř společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů ze Ždírce nad Doubravou k ohlášenému požáru v ulici Zahradní ve Ždírci nad Doubravou. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o nenahlášené pálení dřeva u zahradní chatky.

Pelhřimovsko

V 19,26 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru kontejneru na komunální odpad v ulici Myslotínská v Pelhřimově. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pelhřimov společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Olešné a Rynárce. Požár se obešel bez zranění a beze škody.

V 20,49 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pacov společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Košetic otevření dveří bytu v ulici V Domkách v Hořepníku.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina