Přehled zásahů hasičů v Kraji Vysočina

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

Přehled zásahů hasičů v Kraji Vysočina

Hasiči v Kraji Vysočina zasahovali od 7,00 hod dne 10.března  2018 do 7,00 hod dne 12.března 2018

Žďársko
11.3 - 12.3 2018

V 13,18 hod odčerpali žďárští profesionální hasiči vodu ze zatopeného sklepa domu v Ostrově nad Oslavou.

V 04,19 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou k požáru, které ohlásilo čidlo EPS v objektu společnosti sídlící v ulici Jihlavská ve Žďáře nad Sázavou. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach.

10.3 - 11.3 2018

V 08,13 hod odstranila jednotka sboru dobrovolných hasičů z Chlumětína dva nebezpečně nakloněné smrky v Chlumětíně.

V 08,52 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Nového Města na Moravě otevření dveří domu v ulici Luční v Novém Městě na Moravě.

V 09,55 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkami sboru dobrovolných hasičů z Nového Města na Moravě, obce Jámy a Žďáru nad Sázavou  Zámku k ohlášenému požáru sazí v komíně v domě v obci Jámy. Požárem vznikla majiteli škoda v předběžné výši 20 tisíc korun. Požár se obešel bez zranění osob.

V 15,22 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí otevření dveří bytu v ulici Mírová ve Velkém Meziříčí.

V 16,20 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou k požáru, který ohlásilo čidlo EPS objektu společnosti sídlící v ulici Jihlavská ve Žďáře nad Sázavou. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach.

V 18,39 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Měřína a Velkého Meziříčí k ohlášenému požáru uskladněného palivového dříví v ulici U Cihelny ve Velkém Meziříčí. Požár se obešel bez zranění a beze škody.

V 18,56 hod zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou u  požáru plastového kontejneru v Březí nad Oslavou. Požárem vznikla majetková škoda v předběžné výši 7 tisíc korun.

Třebíčsko

11.3 - 12.3 2018

V 10,02 hod pročistila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Náměšť nad Oslavou ucpanou kanalizaci v ulici B. Němcové v Náměšti nad Oslavou.

10.3 - 11.3 2018

V 12,27 hod provedla jednotka sboru dobrovolných hasičů z Předína oplach znečištěné komunikace v obci.

V 21,57 hod pomohla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Náměšť nad Oslavou zdravotníkům s transportem pacienta v domě v ulici Červené domky.

Jihlavsko

11.3 - 12.3 2018

V 11,38 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava k požáru, který ohlásilo čidlo EPS v objektu společnosti sídlící na ulici Znojemská v Jihlavě. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach.

V 13,23 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Polná k ohlášenému požáru potravin na sporáku v domě na Karlově náměstí v Polné. Požár poničil část kuchyňské linky. Plameny se podařilo uhasit ještě před příjezdem hasičů na místo události. Majiteli vznikla požárem škoda v předběžné výši 300 tisíc korun.

V 16,37 hod provedla jednotka jihlavských profesionálních hasičů otevření dveří bytu v domě v ulici Boženy Němcové v Jihlavě.

V 00,34 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Třešti měření koncentrace oxidu uhelnatého v domě v ulici Hodická. Provedené měření mělo negativní výsledek.

10.3 - 11.3 2018

V 08,21 hod vyjela jednotka profesionálních  hasičů ze stanice Jihlava k ohlášenému požáru elektrického rozvaděče v panelovém domě v ulici Březinova. Požár se obešel bez zranění. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 5 tisíc korun. Požár zapříčinila technická závada.

V 22,36 hod vyjela jednotka jihlavských profesionálních hasičů k ohlášené dopravní nehodě osobního vozidla na komunikaci u Rančířova. Vůz skončil po nehodě převrácený na střeše mimo komunikaci. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči provedli na havarovaném vozidle protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.

V 00,44 hod vyjela jednotka jihlavských profesionálních hasičů k ohlášené dopravní nehodě osobního vozidla v ulici Hradební v Jihlavě. Vůz narazil do ostrůvku. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči havarované vozidlo a místo události technicky zabezpečili.

Havlíčkobrodsko

Nebyla zaznamenána žádná událost

10.3 - 11.3 2018

V 08,05 hod otevřela jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Ledči nad Sázavou dveře domu v Barborce.

V 17,10 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod k požáru, který ohlásilo čidlo EPS v Domě s pečovatelskou službou v ulici Na Výšině. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach.

V 19,11 hod provedla jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Ždírce nad Doubravou otevření bytu v ulici Nad Řekou ve Ždírci nad Doubravou.

V 20,48 hod vyjeli havlíčkobrodští profesionální hasiči do rodinného domu v ulici Jihlavská v Havlíčkově Brodě. V domě se spustilo detektor oxidu uhelnatého. Hasiči naměřili koncentraci plynu, dům odvětrali a majitele poučili.

Pelhřimovsko

11.3 - 12.3 2018

Hasiči nezasahovali u žádné mimořádné události.

10.3.- 11.3. 2018

V 08,06 hod odstranila jednotka profesionálních hasičů z Pelhřimova nebezpečně nakloněný strom v obci Litohošť.

V 14,58 hod pročistila jednotka sboru dobrovolných hasičů z Horní Cerekve kanalizaci v ulici Kouřimského.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina