Přehled zásahů na Havlíčkobrodsku

12.06.2017
Přehled zásahů na Havlíčkobrodsku

Od 07,00 hod dne 11. června do 07,00 hod dne 12. června 2017

V 16,45 hod vyprostila jednotka sboru dobrovolných hasičů z Lipnice nad Sázavou dodávkový automobil, který uvízl v terénu při závodech orientačního běhu.
V 18,01 hod odstranila jednotka profesionálních hasičů z Havlíčkova Brodu obtížný hmyz v obci Vysoká.
V 18,45 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Humpolec k záchraně zraněného dravce na 103. km dálnice D1 ve směru na Brno. Dravce usmrtilo před příjezdem hasičů projíždějící vozidlo.
V 12,39 hod provedli jihlavští profesionální hasiči otevření dveří bytu v ulici Nad Plovárnou v Jihlavě.
V 17,16 hod vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Jihlavě a Polné společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Bohdalova k ohlášenému střetu dvou osobních vozidel na komunikaci u obce Stáj. Při střetu se zranili tři lidé a skončili v péči zdravotníků. Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněných osob, na komunikaci do příjezdu policistů řídili dopravu a havarovaná vozidla zabezpečili  proti požáru. Uniklé provozní kapaliny hasiči zlikvidovali speciálním sorbentem.
V 01,31 hod pomohli jihlavští profesionální hasiči zdravotníků s transportem pacienta v ulici Pražská v Jihlavě.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí – HZS Kraj Vysočina