Při nehodě nákladního vozidla u Pravíkova došlo k masivnímu úniku nafty

HZS Kraj Vysočina //Žhavé aktuality/Z regionů

28.03.2023 | Pravíkov/ Kraj Vysočina
Při nehodě nákladního vozidla u Pravíkova došlo k masivnímu úniku nafty

V úterý 28. března 2023 po půl desáté dopoledne vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kamenice nad Lipou k ohlášené dopravní nehodě nákladního vozidla na komunikaci u Pravíkova na Pelhřimovsku.

Řidič vozidla utrpěl při nehodě zranění a skončil v péči zdravotníků, kteří jej po nezbytném ošetření na místě události převezli sanitním vozem k dalšímu ošetření do nemocnice.

Při nehodě došlo k masivnímu úniku nafty z poškozené nádrže kamionu. Velitel zásahu si na místo události povolal chemicko-ropný kontejner ze stanice v Pelhřimově. Uniklou naftu hasiči zlikvidovali a zbytek obsahu nádrže přečerpali do náhradních sudů.

Odstranit následky dopravní nehody se podařilo po jedné hodině odpoledne. Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

Zdroj: HZS Kraje Vysočina