Při nočním požáru v panelovém domě v Jihlavě se zranili tři lidé

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

Při nočním požáru v panelovém domě v Jihlavě se zranili tři lidé

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v noci , 13září 2018, u požáru v bytě v panelovém domě na ulici S. K. Neumanna v Jihlavě. Při požáru se zranili tři lidé. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Hlášení o požáru přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 23.41 hasici-vuz1.pnghod. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Jihlavě, Třešti a Polné společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Jihlavy – Bedřichova.

Hořet začalo v bytě v přízemí domu.  V době vzniku požáru byla v bytě žena. Ta stihla včas před plameny utéct. zavhrana-osob2.jpgHasiči ji po příjezdu na místo události našli v domě o patro výš. Společně s ženou hasiči z domu evakuovali dalších 34 lidí. Žena a další dva lidé utrpěli zranění a skončili v péči zdravotníků. Společné prostory domu byly silně zakouřené. Z vyšších pater hasiči evakuovali osoby za použití masek, malé děti hasiči vynášeli v náručí.

haseni-ohen.jpgPožár v bytě se zasahujícím jednotkám podařilo velmi rychle uhasit. Zakouřené prostory domu hasiči odvětrali. Ve dvě hodiny v noci byl požár zlikvidován a obyvatelé domu se mohli vrátit zpět do svých bytů. Velitel zásahu je poučil o nutnosti větrat a v případě zdravotních obtíží ihned kontaktovat zdravotníky.

penize-ztrata.pngMajetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 4 miliony korun. V průběhu dnešního dopoledne bude na místě pokračovat vyšetřování příčiny vzniku požáru.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina