Při požáru rekreační chalupy v Kraborovicích zemřela žena

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

17.10.2020 | Kraborovice/ Kraj Vysočina
Při požáru rekreační chalupy v Kraborovicích zemřela žena

V sobotu 17. října 2020 v 01.24 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru rekreační chalupy v obci Kraborovice na Havlíčkobrodsku. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Chotěboři a Havlíčkově Brodě společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Golčova Jeníkova a obce Uhelná Příbram.

Z hořícího domu vynesli hasiči ženu a okamžitě zahájili resuscitaci. Ta probíhala i po příjezdu zdravotníků na místo události. Oživovací pokusy, které trvaly desítky minut, byly ale neúspěšné a zasahující lékař konstatoval smrt.

Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 1 milion korun. Příčina vzniku požáru zůstává nadále v šetření.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí
Zdroj: HZS Kraje Vysočina