Silný vítr dnes na Vysočině lámal stromy, hasiči od brzkého rána v kraji již vyjeli k 80 událostem

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

09.01.2018
Silný vítr dnes na Vysočině lámal stromy, hasiči od brzkého rána v kraji již vyjeli k 80 událostemvitr.pngPředpověď meteorologů se vyplnila a Vysočinu zasáhl silný vítr. K pravému poledni evidujeme na osm desítek zásahů v souvislosti s počasím. Nejvíce práce měli hasiči na Havlíčkobrodsku. 

Hlášení o popadaných stromech začali operátoři tísňových linek 112 a 150 HZS Kraje Vysočina přijímat dnes, 9.ledna 2018, hzspo třetí hodině ráno. Do osmé hodiny ranní vyjeli hasiči na Vysočině k pěti desítkám událostí. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejčastěji zasahovali hasiči na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku.
aaaaaa.jpg

Odstraňovat stromy z komunikací museli hasiči na Pelhřimovsku například u Antonky, Častrova, Hojovic, Kletečné nebo  Mnichu.
aaaaa.jpg

Na Havlíčkobrodsku byl zásah hasičů nutný například v Lípě, Pavlově nebo Pohledu.  Před pátou hodinou ráno narazil osobní vůz do padlého stromu na komunikaci u Horního Studence. Událost se obešla bez zranění osob.

ViewImage-aspx.jpg
V Chotěboři v ulici Houbova strhl dopoledne silný vítr část střešní plechové krytiny na rodinném domě. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů, které střechu provizorně opravily.

vitr.png
Všechny události v souvislosti s počasím se obešly bez zranění osob.

vitr.pngVýstraha platí pro Kraj Vysočina až do dnešní osmé hodiny večerní.

 

Zdroj:

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina

Foto: HZS Kraj Vysočina

 

FOTOGALERIE