Silný vítr zaměstnává hasiče na Vysočině

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

24.02.2017
Silný vítr zaměstnává hasiče na Vysočině
Od páté hodiny ráno v pátek 24.února 2017, kdy operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina přijala první hlášení o události v souvislosti s počasím, do osmé hodiny ranní zasahovali hasiči na Vysočině u dvaceti událostí. Nejčastěji odstraňovali stromy, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce události jsme dosud řešili na Pelhřimovsku.

V 05,04 hod vyjeli profesionální hasiči ze stanic v Pacově a Pelhřimově na komunikaci spojující Obrataň a Kámen, kde padly stromy na nákladní vůz a cisternu. Událost se obešla bez zranění osob. Hasiči stromy odklidili. Před sedmou hodinou ráno byla komunikace v místě plně průjezdná.

V 05,21 hod padl v Čížkově na Pelhřimovsku smrk na dráty elektrického vedení. Hasiči strom zabezpečili a na místo povolali pracovníka energetické společnosti.

V 05,45 hod vyjela jednotka HZS SŽDC Havlíčkův Brod odstranit strom, který padl do kolejiště u obce Břevnice na Havlíčkobrodsku.

Všechny události, které jsme dosud řešili v souvislosti s počasím, se obešly bez zranění osob.

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová - tisková mluvčí
HZS Kraje Vysočina