Tragická dopravní nehoda na Pelhřimovsku

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

25.07.2017
Tragická dopravní nehoda na Pelhřimovsku
K tragické dopravní nehodě vyjížděli v pondělí 24.července 2017 odpoledne profesionální hasiči ze stanice v Pelhřimově. Řidič osobního vozidla náraz do stromu na komunikaci u obce Vlásenice nepřežil.
Hlášení o nehodě přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 13,30 hod a na místo události operační důstojník vyslal jednotku pelhřimovských profesionálních hasičů.
V osobním voze zůstal po nehodě řidič zaklíněný. Hasiči jej z vraku vozidla vyprostili za použití speciálního hydraulického vyprošťovacího nářadí. I přes veškerou snahu záchranářů muž na místě svým zraněním podlehl.
Provoz na komunikaci byl uzavřen a policisté odkláněli dopravu přes objízdné trasy.
Zasahující hasiči provedli na havarovaném vozidle protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.
Před šestou hodinou odpoledne byly následky dopravní nehody odstraněny a provoz na komunikaci obnoven.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina