Tragická dopravní nehoda na dálnici D1

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

07.03.2017
Tragická dopravní nehoda na dálnici D1

V pondělí 6.března 2017, v 11,33 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina hlášení o dopravní nehodě dodávky a kamionu na 124,5. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí.

Z havarované dodávky hasiči za použití hydraulického nářadí vyprostili těžce zraněného zaklíněného řidiče. I přes veškerou snahu záchranářů muž na místě zemřel.

Provoz na dálnici byl po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému zcela uzavřen.

Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.

Krátce po půl druhé odpoledne byl provoz na dálnici zcela obnoven a zasahující hasiči se vrátili zpět na základnu.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová  - tisková mluvčí

HZS Kraj Vysočina