U obce Cetoraz hořely stromky v lesní školce, škoda se vyšplhala na 750 tisíc korun

HZS Kraj Vysočina //Žhavé aktuality/Z regionů

23.03.2022 | Cetoraz/ Kraj Vysočina

Pět jednotek hasičů zasahovalo v pondělí 21. března 2022 u požáru trávy a stromků v lesní školce u obce Cetoraz na Pelhřimovsku. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 750 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Hlášení o požáru přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina před druhou hodinou odpoledne. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pacov společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů Pacova, Obratani, Cetoraze a Pacova – Jetřichovce. Na likvidaci požáru nasadili hasiči několik vodních proudů. Lokalizovat požár se zasahujícím jednotkám podařilo po pár minutách intenzivního hašení. Úplná likvidace požáru proběhla po půl čtvrté odpoledne.

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

Zdroj: HZS Kraje Vysočina