V Čejkově na Pelhřimovsku shořela zemědělská usedlost

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

24.03.2017
V Čejkově na Pelhřimovsku shořela zemědělská usedlost

Ve čtvrtek v 00,06 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru hospodářské usedlosti v Čejkově na Pelhřimovsku. Na místo události operační důstojník vyslal jednotku profesionálních hasičů z Pelhřimova společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Hojkova, Nového Rychnova – Čejkova, Horní Cerekve a Nového Rychnova. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.
d.jpg

V době příjezdu prvních jednotek hasičů na místo události byla neobývaná hospodářská usedlost v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů a přibližně po třiceti minutách intenzivního hašení se jim podařilo požár dostat pod kontrolu. Dohašovací a likvidační práce na místě probíhaly až do ranních hodin.

Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 2,5 milionu korun.
dd.jpg

Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

HZS Kraj Vysočina