V Dobroníně na Jihlavsku shořel bývalý hostinec.

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

06.03.2017
V Dobroníně na Jihlavsku shořel bývalý hostinec.
V neděli 5.března 2017 v 11,17 hod přijala operátorka tísňové linky 112 hlášení o požáru bývalého hostince na ulici Štocká v Dobroníně. Na místo události vyslal operační důstojník Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Polné a Jihlavě společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Dobronína, Polné a Štoků.
Hustý dým valící se z hořícího převážně dřevotřískového objektu byl viditelný na desítky metrů. Jako první dojela na místo události jednotka profesionálních hasičů z Polné. V době příjezdu této jednotky se z budovy valil hustý dým a začaly šlehat plameny. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů a objekt odpojili od přívodu elektrické energie.
Od prvopočátku hasiči také pracovali s informací, že uvnitř hořícího objektu může být muž, který zde velmi často přespával. Tato informace se naštěstí nepotvrdila.
Hasiči se kromě hašení objektu zaměřili také na ochranu okolí a před plameny chránili vzrostlé stromy v těsné blízkosti požářiště.
V této chvíli (13:30 hod) zásah na místě stále probíhá. Hasiči dohašují ohniska hoření a rozebírají požárem zasažené konstrukce objektu.
Majetková škoda vzniklá požárem nebyla dosud vyčíslena.
Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje. Vyšetřovatel hasičů pracuje hned se třemi verzemi, jak k požáru mohlo dojít. Buď jej mohla způsobit technická závada na elektroinstalaci, nedbalost nebo také mohl někdo objekt úmyslně zapálit.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová
HZS Kraj Vysočina