V Hodicích se srazil nákladní vlak a nákladní vůz, na místě zasahovaly tři jednotky hasičů

HZS Kraj Vysočina/ Žhavé aktuality/ Z regionů

07.08.2018
kamion.jpg zeleznice3.gif vlak.jpg
Hlášení o dopravní nehodě nákladního vozidla a nákladního vlaku přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v úterý, 7.srpna 2018,  v 12,42 hod.

hasic-aut.jpg Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Třešti a Jihlavě společně s jednotkou HZS SŽDC Havlíčkův Brod.

Zaklíněného zraněného řidiče kamionu museli hasiči vyprostit za použití vyprošťovacího nářadí. Ihned po vrtul2.jpgvyproštění byl zraněný muž předán do péče zdravotníkům, kteří jej po nezbytném ošetření na místě události letecky transportovali do nemocnice.

unik-latek.jpgHasiči provedli na havarovaném vozidle a vlaku protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili. Při nehodě došlo k úniku přibližně 400 litrů nafty. Hasiči unikající naftu jímali a následně únik zlikvidovali.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina